NAUJIENOS
2017 m.sportinių balandžių čempionato uždarymas

   Linas Petraška 2017.09.30 Kaunas
Įvyko Lietuvos čempionato, Alytaus, Kauno sportinių balandžių apdovanojimai. Susirinko gausus būrys entuziastų. Vakarą vedė Lietuvos sportinių balandžių federacijos prezidentas Algis Kisielius, o jam talkino Valius Vanagas. Renginyje svečiavosi ir Lietuvos dekoratyvinių balandžių asociacijos prezidentas Ramūnas Naruševičius.

Apdovanojimus šlavė Alytaus klubo jaunimas: Ramūnas Jurčiukonis, Gytis Sabestinas, Darius Sabestinas. Žinoma, balandžių sporto senbuviai pozicijų neužleido ir į apdovanojimus ne vieną kartą kopė Algis Baniulis, Vytautas Pilius ir kiti. Iš Klaipėdos pasižymėjo R. Sudeikio balandžiai.

Po apdovanojimų ceremonijos buvo pristatyta Lietuvos balandininkų pasiekimai Portugalijos balandžių viešbutyje. Geriausiai pasirodė Juozo Snabaičio 16 ir Renato Ūso 33 vieta individualioje įskaitoje. Lietuva užėmė 13 vietą.

Federacijos prezidentas Algis Kisielius pristatė Olimpiados reikalavimus. Lietuvos klubai visi kartu gali atitikti reikalavimus. Todėl pabandė pamodeliuoti 2017 m. balandžių rezultatus ir juos interpretuoti kaip būtų, jeigu tie patys balandžiai puikiai pasirodytų du metus iš eilės. Pasirodė, jog į Olimpiadą pretenduotų T. Svenciūno, J. Snabaičio balandžiai (detalesnė 
informacija bus skaidrėse, kurias pažadėjo įkelti artimiausiu metu).
 
Eligijus Nicys pakvietė ir kviečia visus palaikyti lietuviško DERBY arba jauniklių viešbučio mintį. Tokio tipo balandinė Klaipėdoje planuojama atidaryti 2018 m. gegužės mėnesį. 
 
Trūkstant informacijos apie balandžių sportą trumpą pranešimą pristačiau aš. Apžvelgiau 2017 m. balandžių rezultatų statistiką, kokios varžybos ir kaip vyksta Lietuvoje. Klube vykstančios varžybos, Lituanica, Vienybės taurė, R. Chmeliausko taurė ir Lietuvos čempionatas.

Lino Petraškos foto reportažas iš apdovanojimų ,http://balandziusportas.lt/galerija-3/lt/