World Best Pigeon

                       World Best Pigeon 2023

 

Sausio 20 diena paskelbtuose 2023 metų FCI geriausio pasaulio balandžių varžybų rezultatuose, Lietuvą atstovavo 15 balandžių 5/8 kategorijose. Taisykles atitiko Alytaus ir Kauno klubų bendrosios varžybos.
Geriausiai pasirodė R.Ūso balandis C kategorijoje užimdamas 43 vietą tarp 61 balandžio. 
2023 metų rezultatai yra kiek kuklesni nei prieš metus, bet nuoširdžiai džiaugiames pasiekimais.
Sveikinimai dalyviams ir nugalėtojams.

 nuoroda:https://www.pigeonsfci.net/wap-events-worldBestPigeon-news.html

 
 
WOLRD BEST PIGEON

                       WOLRD BEST PIGEON

 

 

Yra paskelbti 2022 m. FCI (Tarptautinė sportinių balandžių federacija) organizuotų Geriausio pasaulio balandžio varžybų rezultatai. Šiais metais už 2022 metus šiose varžybose iš Lietuvos dalyvavo 12 balandžių. Taisykles atitiko Alytaus, Kauno, Kybartų ir Vilniaus klubai. Dalyvavome 4 kategorijose: trumpų (100-400 km.), vidutinių (300-600 km), ilgų skrydžių (virš 500 km) ir all round kategorijoje. Lietuvai atstovavo: Greičio kategorijoje (A) J. Požarickio, A.Huzieievo ir V.Sečinskio balandžiai, atitinkamai užėmė 73; 74; 75 vietas iš 80 balandžių. Vidutinių atstumu kategorijoje (B) A. Huzieievo 51vieta, R.Ūso 64 vieta ir A.Huzieievo 71 vieta, iš 77 balandžių. Ilgų atstumų kategorijoje (C) atstovavo 2 balandžiai R.Ūso 22 ir 56 vietos, ir N.Kvietkausko 58 vieta iš 66 balandžių. All round kategorijoje du balandžiai A.Huzieievo 48 ir 54 vietos ir R.Ūso balandis 63 vieta, iš 66 pateiktų balandžių. Sveikinimai nugalėtojams, ir Lietuvos augintojus pasiekus gerų rezultatų

 

nuoroda į  World best pigeon rezultatus

 
 

             Dėl Lietuvos Čempionato pakeitimų

 

Šiais metais dėl karantino reikalavimų Lietuvoje ir paukščių gripo Lenkijoje, buvo nukelta balandžių varžybų iš Lenkijos teritorijos pradžia, todėl buvo pakeistos Lietuvos čempionato taisyklės. Rezultatai skaičiuojami ne iš visų, o iš 7 skrydžių (beje Lenkijos GMP irgi skaičiuojama ne iš visų skrydžių). Klubai suplanavo skirtingą kiekį skrydžių (Vilniaus klubas 11, kiti klubai  po 10), skirtingų atstumų skrydžius (pvz. Kaunas, Alytus 4 skrydžius virš 500 km, kiti klubai po 3). Ankstesniais metais buvo nusiskundimų kad Klaipėdos ir Šiaulių klubams mažesni, o Vilniaus klubui buvo didesni tų pačių kategorijų skrydžiai. Todėl šias metais  parinkti įskaitiniai Lietuvos čempionato skrydžiai, kurių vidutiniai klubų atstumai yra panašaus ilgio. Prieš varžybas šiems taisyklių pakeitimams pritarė visų Lietuvos čempionate dalyvaujančių klubų pirmininkai. 

Nors klubų grafikai yra patvirtinti, tačiau dėl paukščių gripo židinių Lenkijoje, gali keistis paleidimo vietos (negavus leidimo paleisti balandžius numatytoje vietoje).  Todėl sumažinus įskaitinių skrydžių skaičių, palikta klubams galimybė esant būtinybei keisti varžybų grafiką ir atitikti Lietuvos čempionato reikalavimus.

Taisyklės pakeistos ne todėl kad vieni nugalėtų ar kiti pralaimėtų, bet atsižvelgiant į klubų sudarytus grafikus ir padėtį dėl paukščių gripo Lietuvoje ir Lenkijoje.

 

Sėmės skrydžiuose!

Lietuvos balandžių sporto federacijos valdybos pirmininkas Algis Kisielius

 

 
 
world best pigeon

                                WOLRD BEST PIGEON

 

2020 m. FCI (Tarptautinė sportinių balandžių federacija) antrąkart organizavo Geriausio pasaulio balandžio varžybas. Šiais metais šiose varžybose dalyvavo 18 šalių atstovai. Varžybų sąlygas (skrydyje privalo dalyvauti bent 20 balandininkų, trumpuose ir vidutiniuose skrydžiuose 250 balandžių, o ilguose skrydžiuose 150 balandžių), atitiko Alytaus, Kauno ir Kybartų klubai. Dalyvavome 4 kategorijose: trumpų (100-400 km.), vidutinių (300-600 km), ilgų skrydžių (virš 500 km) ir all round kategorijoje (pasirenkami 6 geriausi skrydžiai iš trumpų, vidutinių ir ilgų skrydžių). Lietuvai atstovavo 5 A.Baniulio, po 3 N.Kvietkausko ir T.Svenciūno ir 1 R.Ūso balandis. Geriausiai pasirodė N.Kvietkausko balandis ilgų skrydžių kategorijoje užėmęs 25 vietą iš 48 šioje kategorijoje dalyvavusių balandžių. 

 

World Best Pigeon rezultatai

 
 
WORLD BEST PIGEON

    WOLRD BEST PIGEON 2020

 

FCI paskelbė kad olimpiada vyks 2022 m.  sausio mėn. Rumunijoje ir bus skaičiuojami 2019 m ir 2021 m. rezultatai.

Taip pat paskelbta 2020 m. Geriausio pasaulio balandžių varžybų taisyklės. 

       

 Varžybų taisyklės: SKAITYTI                

 
 
Pirmosios varžybos Kaune
   
Publikuojame Vaidoto Stanevičiaus straipsnį apie pirmasias sportinių balandžių varžybas Lietuvoje
 
    Pirmosios sportinių balandžių varžybos Kaune
               1969 metai
Giliajame „sovietmetyje“ nepartinių organizacijų buvo vos kelios. Tuomet valdžios struktūrose
palankiai buvo žiūrima į gamtosaugą. Tuo pasinaudoję kauniečiai užregistravo Kauno
dekoratyvinių paukščių ir žuvyčių mėgėjų draugiją prie Kauno miesto tarybos. Šios draugijos
aktyvas buvo Kauno turgaus prekeiviai-balandininkai...
plačiau
 
FCI Olimpiniai reikavimai

             FCI     Olimpiniai reikalavimai   

Gavome iš FCI laišką su naujais olimpiniais reikalavimais balandžiams dalyvaujantiems olimpiadose....                     

    

plačiau
 
Balandžių veisimo būdai

                           Senas straipsnis

 

Šį straipsnį parašiau 2009 metais ,jis buvo skirtas visiems balandininkams kurie  veisia aukštaskraidžius,sportinius,ilgaskraidžius,vartiklius ir kitas skraidančių balandžių veisles. Jį daugelis, tur būt ,buvo skaitę ,nes jis buvo patalpintas Kauno klubo svetainėje ir  www.balandininkas.lt. Straipsnis skirtas balandžių veisimo būdams,nėra jis koks išsamus mokslinis straipsnis apie balandžių genetiką.Jis leidžia suprasti kokiu keliu eiti siekiant  išsiauginti gerą balandžių linija ,kuri puikiai skraidytų. 

Perskaitęs straipsnį po keletos metų ,aš  dabar gal  ir kitaip parašyčiau, bet esmės tai nepakeistų... tai talpinu orginalą. 

                                                  Valius Vanagas  2018.11.15 Kaunas

 

 

            Kaip užauginti balandį-čempioną....

 

 Kodėl balandininkas turėdamas porą, labai gerų balandžių (tiek sportinių , tiek dekoratyvinių) negali užauginti palikuonių ,kurie savo savybėmis prilygtų tėvams,jau nekalbant apie tai,kad jie būtų geresni už juos. Kodėl balandininkas eilę metų porindamas savo čempioną su vis kitomis „labai geromis“ patelėmis...

 

 

 

 

 

plačiau
 
LRT laida Mūsų gyvūnai

  LTR laida "Mūsų gyvūnai"  apie sportinius balandžius

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013689060/musu-gyvunai-meksikos-beplaukiai-kornvalio-reksai-sportiniai-balandziai#wowzaplaystart=480000&wowzaplayduration=394000

plačiau
 
Šiaulių klubas Žaibas

     Šiaulių televizijos laida apie Šiaurės Lietuvos klubą " Žaibas"

  

Klubo pirmininkas Rolandas Raščius pristato naujai sukurtą klubą ir balandžių sportą Šiaurės Lietuvoje : spauskite ant nuorodos

https://www.youtube.com/watch?v=CxiG6qeBi10&list=PLsKBrBQNCUr7UzeZrlvmzfcAh4bJ0xGFV

plačiau
 
1   2   sekantis  >> spausdinti