NAUJIENOS
Sezono apdovanojimai

 
 

Sveikinimai  2020 m. Lietuvos čempionato                    nugalėtojams

 

 

Sveikiname Lietuvos čempionato nugalėtojus: Nerijų Kvietkauską ( Kaunas) laimėjus I vietą ir                     LČ čempiono vardą

 

  Algirdą Baniulį (Kaunas) laimėjus  antrą vietą ir

 

  Ričardą Putką(Klaipėda) laimėjus trečią vietą

 
 
Sveikinimai čempionams

                         Sveikiname 

 

  Klaipėdos    Sportinių balandžių augintojų klubo "Viesulas"  2020 m. čempioną Ričardą Putką  nugalėjus klubo varžybose ir linkime geros sveikatos, ir greitų skrydžių....

 

 

                      Sveikinimai

 

Sveikiname   2020m   Vilniaus klubo čempioną Jaroslavą Požarickį,   Kauno klubo čempioną Nerijų Kvietkauską,   Alytaus klubo čempioną Aurimą Rusakovą,   Šiaulių klubo čempioną Rolandą Raščių,    Kybartų klubo čempioną Tadą Svenciūną   nugalėjus klubų varžybose

 
 
WORLD BEST PIGEON

    WOLRD BEST PIGEON 2020

 

FCI paskelbė kad olimpiada vyks 2022 m.  sausio mėn. Rumunijoje ir bus skaičiuojami 2019 m ir 2021 m. rezultatai.

Taip pat paskelbta 2020 m. Geriausio pasaulio balandžių varžybų taisyklės. 

       

 Varžybų taisyklės: SKAITYTI                

 
 
LBSF

    LBSF ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas

                                  Kaunas      2020. 02 .23 

 2020 m. vasario mėn. 23 d. įvyko Lietuvos balandžių sporto federacijos (LBSF) visuotinis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo Alytaus sportinių balandžių mėgėjų klubo ,,Startas” valdybos pirmininkas Algis Kisielius, Kauno sportinių balandžių mėgėjų klubo ,,Skrydis” valdybos pirmininkas Mindaugas Tiškus, Vilniaus sportinių balandžių mėgėjų klubo ,,Sidabrinis sparnas” valdybos pirmininkas Jaroslav Požarickij, Klaipėdos sportinių balandžių augintojų klubo ,,Viesulas” valdybos pirmininkas Arvydas Paulauskas, Šiaulių sportinių balandžių augintojų klubo ,,Žaibas” valdybos pirmininkas Rolandas Raščius ir Kybartų miesto sporto klubo ,,Sparnai” valdybos pirmininkas Juozas Snabaitis. Susirinkime 4 metų kadencijai išrinkta nauja LBSF valdyba: Algis Kisielius, Mindaugas Tiškus, Arvydas Paulauskas, Rolandas Raščius, Juozas Snabaitis, Algirdas Baniulis ir Arūnas Jurgaitis.

LBSF valdybos posėdyje buvo renkamas valdybos pirmininkas. Į valdybos pirmininkus pasiūlyti Arūnas Jurgaitis ir Algis Kisielius. Už A.Jurgaitį balsavo 1 valdybos narys (M.Tiškus), o už - A.Kisielių 4 valdybos nariai (A.Paulauskas, J.Snabaitis, R.Raščius, A.Baniulis). LBSF valdybos pirmininku išrinktas A.Kisielius.

A.Kisielius informavo apie Lietuvos balandžių dalyvavimą Geriausio pasaulio balandžio varžybose, FCI planuoja šias varžybas organizuoti kiekvienais metais. Posėdyje buvo pristatyti iš FCI gauti kvietimai dalyvauti Pasaulio čempionate Rumunijoje ir Europos čempionate Portugalijoje, taip pat pateikta informacija apie FCI kuriamą balandžių žiedų registrą.

Nutarta klubuose apsvarstyti galimybes dalyvauti minėtuose čempionatuose ir iki kovo 8 d. A.Kisieliui pateikti klubų nuomones, taip pat iki kovo 10 d. A.Jurgaičiui pateikti klubų sąrašus su išdalintų 2020 m. žiedų numeriais.

Tai pat buvo svarstomas 2020 m. Kauno, Alytaus, Kybartų ir Vilniaus klubų varžybų grafikas. A.Kisielius informavo kad yra galimybė paskutinį skrydį iš Vokietijos miesto Parchim vykdyti su Lenkijos Augustavo – Suvalkų klubu, taip sutaupant varžyboms skirtus pinigus. Po svarstymų buvo parengtas varžybų grafiko projektas, kurį klubai apsvarstys ir po to bus priimtas galutis variantas.

Buvo svarstomi pakeitimai Lietuvos čempionato taisyklėse. Nutarta skrydžių kategorijas skirstyti vadovaujantis Pasaulio geriausio balandžio varžybų taisyklėmis:

A kategorija skrydžiai nuo 95 km iki 315 km.

B kategorija skrydžiai nuo 285 km iki 630 km.

C kategorija skrydžiai virš 475 km.

 

Lietuvos balandžių sporto federacijos valdybos pirmininkas Algis Kisielius

 

nuoroda: Rumunijos derbis

               Europos čempionatas

               Geriausias balandis

 

 

 

 

 
 
LBSF pristatymas

     LBSF  2015-2019 m. pristatymas

             

                                                                                      spausti čia

 
 
FCI nauja iniciatyva

                       Nauja  FCI  iniacityva

 

FCI organizuoja ,,Pasaulio geriausio balandžio,,  varžybas. Varžybų reikalavimai (kriterijai) kaip ir olimpiadai: skrydyje privalo dalyvauti min 20 balandininkų, min 150 balandžių. Skirtumas nuo olimpiados, kad skaičiuojami rezultatai tik vienų 2019 metų, sumažintas įskaitinių skrydžių skaičius ir balandžių nereikia pristatyti į organizavimo vietą kaip olimpiadoje. Rezultatai suvedami tam tikroje programoje.

Lietuvos klubuose dalyvaujančių varžybose balandininkų skaičius nesiekia 20 balandininkų ir reikalavimo 20 dalyvių neatitinkame. Todėl norint dalyvauti varžybose, turime sudaryti bendrus kelių klubų skrydžių protokolus (pvz. Alytaus, Kauno ar Alytaus, Kauno ir Kybartų). 

Alytaus, Kybartų, Kauno ir kai kuriuos skrydžius Vilniaus klubas leido iš tų pačių paleidimo vietų. Tačiau Kauno klubas tik 2019 m. birželio 16 d. skrydyje iš Dobiegniew ir skrydyje iš Berlyno paleido balandžius tuo pačiu laiku kaip ir kiti klubai.

Lietuvos sportinių balandžių varžybose atitikome nustatytus reikalavimus sekančiuose skydžiuose: 

1,2,3 ir 4 skrydžiuose Alytaus ir Kybartų klubai; 

5 skrydyje Alytaus, Kybartų ir Kauno klubai;

7 ir 9 skrydžiuose Alytaus, Kybartų ir Vilniaus klubai;

11 skrydyje Alytaus, Kybartų, Kauno ir Vilniaus klubai.

Minėtuose skydžiuose, sudarant minėtų klubų bendrus varžybų protokolus (skaičiuojant bendrai rezultatus), Alytaus ir Kybartų klubų balandžiai galėtų dalyvauti C kategorijos (reikalavimus atitinkame 4 skrydžiuose)  ir visų skrydžių kategorijos (reikalavimus atitinkame 8 skrydžiuose) varžybose. Pabandžiau paskaičiuoti rezultatus ...

 
plačiau
 
Pirmosios varžybos Kaune
   
Publikuojame Vaidoto Stanevičiaus straipsnį apie pirmasias sportinių balandžių varžybas Lietuvoje
 
    Pirmosios sportinių balandžių varžybos Kaune
               1969 metai
Giliajame „sovietmetyje“ nepartinių organizacijų buvo vos kelios. Tuomet valdžios struktūrose
palankiai buvo žiūrima į gamtosaugą. Tuo pasinaudoję kauniečiai užregistravo Kauno
dekoratyvinių paukščių ir žuvyčių mėgėjų draugiją prie Kauno miesto tarybos. Šios draugijos
aktyvas buvo Kauno turgaus prekeiviai-balandininkai...
plačiau
 
Balandžių atskiras startas iš Grudzionsko 19.07.07

 
 
FCI Olimpiniai reikavimai

             FCI     Olimpiniai reikalavimai   

Gavome iš FCI laišką su naujais olimpiniais reikalavimais balandžiams dalyvaujantiems olimpiadose....                     

    

plačiau
 
1   2   sekantis  >>